Procesy Produkcyjne 

Od wielu lat strategia firmy Stairs opiera się na wytwarzaniu produktów od A do Z we własnych zakładach produkcyjnych. Obecnie ponad 95% wszystkich komponentów powstaje w rodzimych fabrykach. Dzięki temu Stairs w pełni kontroluje wszystkie etapy wytwarzania począwszy od projektu i wykonania formy, poprzez odlewanie, cechowanie, spawanie, cięcie, szlifowanie, polerowanie, a kończywszy na montażu. Dla firmy Stairs jakość zawsze miała priorytetowe znaczenie.

Inwestycje związane z rozwojem technologii, unowocześnianiem parku maszyn oraz z edukacją pracowników stoją u podstaw sukcesu firmy na rynku międzynarodowym.

Firma Stairs posiada własną odlewnię stali, ponad tysiąc pras oraz stanowisk spawalniczych. Doświadczenie płynące z wieloletniej pracy ze stalą nierdzewną pokazuje jak ważnym procesem jest jej łączenie poprzez różne techniki spawania. Dopasowanie odpowiedniego spawu pozawala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów wytwarzanych produktów.

stal
tokarka
stalowe-krazki
frezarka

Produkcja od A do Z

Stairs w pełni kontroluje wszystkie etapy wytwarzania począwszy od projektu i wykonania formy, poprzez odlewanie, cechowanie, spawanie, cięcie, szlifowanie, polerowanie, a kończywszy na montażu, testowaniu i pakowaniu. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość pomp Stairs.

Technologie spawalnicze

Technicy zajmujący się spawaniem stali nierdzewnej doskonale zdają sobie sprawę, jak istotnym dla jakości finalnego produktu jest przebieg procesu łączenia materiałów. Pomimo, że stal nierdzewna jest popularnym materiałem spawalnym, rozszerzalność temperaturowa powoduje, że jest ona podatna na odkształcenia powstające podczas wykonywania spawów. Dlatego firma Stairs, nie chcąc utracić swojej reputacji, nie ryzykuje i zatrudnia wyłącznie wysoce wykwalifikowanych specjalistów, dając im jednocześnie możliwości dalszego rozwoju.

To właśnie połączenie odpowiednich ludzi oraz nowoczesnego sprzętu umożliwia szczegółową analizę wykonywanych spawów jeszcze w trakcie procesu. Baczne badanie mikrostruktury metalu pozwala na zapobieganie wystąpieniu ewentualnych pęknięć i deformacji. W celu uzyskania najlepszych efektów, w zależności od potrzeb i wymagań dobierana jest odpowiednia technika spawalnicza.


Spawanie TIG

TIG to skrócona forma wyrażenia Gas Tungsten Arc Welding (GTAW, ang. spawanie łukiem elektrycznym z zastosowaniem elektrody wolframowej i osłony gazowej). W procesie tym łuk elektryczny jest tworzony pomiędzy nietopiącą się elektrodą wolframową i metalem, który jest spawany. Gaz jest wyrzucany z dysz rozmieszczonych wokół elektrody aby osłaniać spawaną powierzchnię w czasie, gdy metal ulega przetopieniu. TIG jest często używaną techniką łączenia materiałów, w sytuacjach, w których wymagana jest wysoka jakość i precyzja.


Spawanie plazmowe

Spawanie łukiem plazmy również wykorzystuje elektrodę wolframową, ale z tą różnicą, że do wytworzenia łuku elektrycznego używany jest gaz w postaci plazmy. Łuk elektryczny jest bardziej skoncentrowany niż w przypadku spawania metodą TIG, powodując, że poprzeczna kontrola łuku elektrycznego wymaga bardzo dużej precyzji, co w konsekwencji ogranicza tę metodę do zastosowania tylko przy użyciu automatów spawalniczych. Ze względu na stabilność natężenia prądu metoda ta może być stosowana w szerszym zakresie grubości łączonych materiałów niż TIG oraz jest szybsza.


Spawanie punktowe

Spawanie punktowe jest popularną techniką spawania oporowego używaną do łączenia arkuszy blachy o grubości do 3 mm. Dwie elektrody są jednocześnie przykładane po obu stronach łączenia celem ściśnięcia materiału i zainicjowania przepływu prądu elektrycznego przez łączone arkusze metalu. Do zalet tej metody należy oszczędność energii elektrycznej, ograniczenie deformacji materiału, szybkość oraz łatwość automatyzacji procesu. Metoda ta nie wymaga również materiału wypełniającego łączenie.


Spawanie laserowe

Spawanie promieniem laser wykorzystuje silnie skoncentrowany promień, który charakteryzuje się wysoką gęstością energii powodując głęboką penetrację materiału, minimalizując jednocześnie powierzchnię spawu. Efektem spawania laserowego jest mała szerokość strefy wpływu ciepła i niskie oddziaływania temperatury na konstrukcję, szybkie odprowadzanie ciepła i stygnięcie spoiny. Proces ten może zostać łatwo zautomatyzowany, dlatego znalazł szerokie zastosowanie w masowej produkcji przemysłowej.

Park maszynowy i montaż

Wytworzenie wysokowydajnej i bezawaryjnej pompy wymaga wcześniejszej, bardzo precyzyjnej, produkcji pojedynczych elementów składowych. Z tego powodu w 2000 roku Stairs podjął świadomą decyzję o rozpoczęciu samodzielnej produkcji większości podzespołów. Znaczne nakłady na inwestycje umożliwiły wyposażenie hali produkcyjnej w szeroki zakres nowoczesnych frezarek i tokarek CNC, które znacznie rozszerzyły możliwości produkcyjne firmy.

W fabrykach Stairs znajdują się dwie montownie pomp przemysłowych i głębinowych. Linie produkcyjne zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający efektywny montaż, strojenie i testowanie. Proces produkcji kończy się inspekcją gotowego produktu.

Zastosowanie efektywnych linii produkcyjnych pozwoliło nam osiągnąć redukcję kosztów poprzez ograniczenie siły roboczej, czasu potrzebnego na montaż partii produktu oraz odpadów produkcyjnych. Wprowadzenie innowacyjnego systemu zarządzania produkcją zaowocowało ogólnym wzrostem efektywności i zdolności produkcyjnych oraz umożliwiło utrzymywanie standardów produkcyjnych, na równym, wysokim poziomie.

Zgodnie z ideologią firmy Stairs, park maszynowy tworzą nie tylko maszyny, ale także obsługujący je ludzie. System wewnętrznych oraz zewnętrznych szkoleń dla pracowników technicznych gwarantuje posiadanie wysoko wykwalifikowanej kadry potrafiącej w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnej linii produkcyjnej.

Badania i rozwój

Rozwój Stairs nie byłby możliwy gdyby nie prowadzenie ciągłych badań nad udoskonaleniem wydajności i trwałości naszych pomp oraz poszerzania oferty o nowe linie produktowe. Wiele pomysłów na udoskonalenia powstaje wewnątrz firmy, ale równie ważne są te związane z sugestiami od naszych klientów. Stairs ceni bliską współpracę z odbiorcami swoich produktów.

Nasz zespół projektowy posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie budowy pomp, a także dysponuje zasobami pozwalającymi na kompleksowe testowanie prototypów i ulepszeń przed wdrożeniem ich do produkcji seryjnej.

badania-i-rozwoj
badania-i-rozwoj
badania-i-rozwoj
badania-i-rozwoj

Masz pytania?

Nasz wykfalifikowany zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania
i doradzi w kwestiach technicznych związanych z zakupem.